Tajemství spokojeného vztahu

Co by tak mohlo být tajemstvím věčné spokojenosti? O tom co by měl člověk dělat, aby vztah fungoval, každý teoreticky ví. Jen když to začne drhnout, nějak na to zapomeneme.


Nejdůležitější je vzájemná tolerance. Lidé by se měli navzájem brát takoví, jací jsou. Pokud si partneři po čase lezou na nervy, vzpomínání na začátek jejich vztahu a důvodu proč se kdysi zamilovali jistě pomůže. Nikdo z nás není bez chyby, a proto je velmi důležité tolerovat některé přešlapy toho druhého.

Nedělej druhému to, co nechceš, aby ostatní dělali tobě.

Ano, toto motto pokud se jím partneři řídí je zárukou spokojenosti. Vzájemné dělání naschválů skutečně nikam nevede a vztah rozhodně neposílí.

Vášeň

I v dlouhodobém vztahu je potřeba se snažit a přikládat do pomyslného ohně vášně, aby nevyhasl. Při zaměstnání, péči o děti a množstvím každodenních starostí to není jednoduché. Pomoct by mohlo určení, některého dne v týdnu, kdy se zkrátka budeme věnovat svému protějšku. Můžeme to nazvat třeba Sexy středy nebo Sexy soboty to je úplně jedno. Snad to někomu připadá divné, ale po pár týdnech se středa stane vaším nejoblíbenějším dnem v týdnu.

Staňte se přáteli, parťáky i milenci

To vám zaručí pevný vztah. Je důležité mít se na koho obrátit. Mít se s kým poradit a s kým se zasmát.

V dobrém i zlém

Společné sdílení zážitků lidi stmeluje už od pradávna. Radostné chvilky si připomenete ve dnech krize. A pokud společnými silami překonáte něco opravdu špatného, ukáže se, jak úžasnou osobu vedle sebe máte.

Vážit si sebe

Vážit si sebe, mít sebevědomí pomáhá k uvědomění toho druhého. Podporujte se navzájem. Nehledejte chyby a nikdy se nad partnera nepovyšujte.

Tyto řádky asi nejsou žádným překvapením, ale někdy i méně je více. Vztah není žádný projekt, něco v čem chceme být nejlepší. Je to život a ten chce každý prožít co nejšťastněji.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..