I při práci se dá o nohy pečovat

Pracovní obuv je speciální druh obuvi, která slouží zároveň jako ochranná pomůcka. Kvalitní obuv znatelně sníží riziko úrazu a má vliv i na únavu chodidla. Její výběr tak není vhodné podceňovat. 


Přestože pro každou profesi je vhodný jiný typ pracovní obuvi, pro všechny platí to stejné – v práci trávíte několik hodin denně, a proto byste se v botách měli cítit bezpečně a komfortně po celou dobu pracovního výkonu, a to nehledě na to, jestli se pohybujete ve venkovním prostředí, nebo se Vaše práce odehrává uvnitř.

Pracovní obuv se oproti té klasické liší ochrannými prvky a různými funkčními vlastnostmi, jako je například antistatičnost nebo protiskluznost. Nezáleží, jestli vybíráte pracovní  sandále nebo zimní pracovní obuv, vždy se v závislosti na vašem povolání zajímejte o bezpečnost a kvalitu zpracování.

Naštěstí si v dnešní době můžete vybrat z několika typů pracovní obuvi tak, aby odpovídala druhu činnosti, kterou vykonáváte. Navíc ještě dámská pracovní obuv se od pánské liší nejen svým designem, ale má i další specifika. Tvar ženského chodidla je totiž trochu jiný než mužského, proto se i potřeby této obuvi mírně odlišují. Z široké nabídky produktů a různých typů pracovní obuvi od prověřených výrobců se jedná o: 

  • pracovní sandále,
  • pracovní pantofle, 
  • pracovní polobotky, 
  • pracovní kotníkovou obuv, 
  • pracovní vysokou obuv, 
  • pracovní holinky, 
  • pracovní obuv bílou, 
  • pracovní speciální obuv. 

Při výběru navíc běžně narazíte na označení tříd a právních norem, podle kterých se boty rozdělují. 

A kdy má zaměstnanec na pracovní obuv nárok? 

Zákony se různě mění, v současné době však platí, že zaměstnavatel je povinen poskytnout ochranné pracovní pomůcky, mezi které patří i pracovní obuv, pouze v případě, že nedokáže zajistit zdraví nezávadné a bezpečné pracovní podmínky. V opačných případech nemá zaměstnanec na pracovní obuv nárok. 

Pokud se budete shánět po pracovních botách, existují buď specializované prodejny, anebo pohodlnějším řešením je poohlídnout se na webových stránkách, kde najdete nepřeberné množství a barev zboží, ze kterého určitě vhodnou variantu vyberete. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..