Sedmihorky

Sedmihorky jsou vychytaný kemp v Českém Ráji. Nachází se pod nádherným zámkem Hrubá Skála. Získal ocenění televize Nova a jejich prázdninového inspektora. Může se pochlubit perfektním zázemím pro turisty a hlavně rodiny s dětmi. Pravidelně se tu těší velké oblibě nejrůznější společenské akce. Ovšem největší výhodou je umístění celého areálu. V kraji, kde si snad každý najde zábavu.


Pokud se sem vypraví milovník cykloturistiky, může se těšit na pořádné kopečky, ale kde je kopec, je i skopec. Za jeden cyklo výlet můžete navštívit hned několik zámků a hradů. Nejoblíbenější trasou je jízda z kempu Sedmihorky na zámek Hrubá Skála a z ní dále pokračovat na zříceninu Trosky. Trasa vede převážně po cyklostezkách anebo málo frekventovaných silnicích. Po cestě čeká mnoho příjemných hospůdek a hlavně krásy campČeského Ráje, kterých je zde nespočet. Zářným příkladem je rybník Věžák, který je lemován z jedné strany skalní stěnou a z druhé naučnou stezkou. Kromě Hrubé Skály a Trosek je stojí za prohlídku zámek Sychrov. Na Sychrově jsou bohatě zařízené zámecké interiéry a pro návštěvníky je otevřen celoročně. Dalším je Hrubý Rohozec chlubící se označením národní kulturní památka. Barokní sídlo si je možné si prohlédnou na zámku Mnichovské Hradiště. A samozřejmě hrad Kost, který se tyčí na skále a je skutečně monumentální.
Pro horolezce i pěší je tu nádherné Hruboskalské skalní město. To je tvořeno převážně pískovcem, proto je tato oblast označována i jako České písky. Skalní město je od kempu co by kamenem dohodil. A na skalních stěnách je mnoho horolezeckých cest. Nedaleko jsou také známější Prachovské skály.

V zimním období je možné si jít zalyžovat do areálů v Krkonoších či Jizerkách, které jsou v dojezdové vzdálenosti od kempu přibližně 30 minut.
Sedmihorky jsou skvělým místem pro aktivní dovolenou v každém ročním období.

Autor: Eva Malá


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..