Pánská jízda – Rychlebské stezky

bike

Cyklistům vstup povolen

Pokud právě uvažuje, jak si užít báječný víkend se svými kamarády. Začněte přemýšlet o Rychlebských stezkách. Zasportujete si, pobavíte se a užijete si spoustu zábavy.
Rychlebské stezky jsou speciálně upravené trasy (traily), které se jezdí a hlavně sjíždějí na horských kolech.
Nacházejí se nedaleko města Jeseník, konkrétně jsou stezky v obci Černá Voda, která je vzdálena od Jeseníku asi 20 km. Všechny traily jsou vybudovány do okruhů, takže se v Černé Vodě vyráží a také končí.


Pro koho jsou stezky?

Rychlebské stezky jsou vhodné pro každého, je zde několik okruhů, které mají označenou obtížnost. Černá stezka je nejnáročnější, pak následují červené, ale jsou zde i modré pokud si netroufáte. Všechny okruhy jsou výborně značené. Obecně se doporučuje, aby na stezky vyráželi zkušenější cyklisté.

Jak to funguje?

V Černé Vodě je „základna“. Tady se nachází infocentrum, kde se dozvíte vše potřebné. Dále je zde trenažer, na něm vyzkoušíte lomené zatáčky, průjezdy po můstcích a ostatní technické části jízdy, které se Vám budou hodit, až vyrazíte na trať.
Můžete využít půjčovnu odpružených horských kol, které jsou nejvhodnější pro traily. Ale dá se jet i na vlastních kolech. Nejlépe na horském kole s širšími řidítky.

Ubytování a stravování?

V obci Černá Voda se nachází několik chat a penzionů, které nabízejí kvalitní ubytování. Stravovat se můžete v příjemných hospůdkách v obci, kterých je tu dostatek.
Nyní už máte potřebné informace, takže může vyrazit do Jeseníků a užít si trochu adrenalinu na stezkách.

Autor: Eva Malá


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..