Aby bylo spokojené miminko a dobře prospívalo, musí se tak cítit i maminka. Každá jsme jiná a prožíváme dění kolem sebe trošku jinak. Někomu stačí ke klidu sdělení lékaře, kterému plně důvěřuje, druhý neustále hledá rady na internetu (hlavně v diskuzích a fb skupinkách s maminkovskou tématikou), třetí se snaží vše nastudovat četbou časopisů, knih a pod. Nejlepší z mého pohledu je vše nakombinovat a hlavně se na gynekologii
nebát zeptat na věci, které nás zajímají. Nikdo nikomu do hlavy nevidí a v dnešní době, kdy si informace můžete opatřit i mimo ordinaci lékaři komunikují strozeji. Pokud budou dotazy věcné, určitě vám za ně nikdo nadávat nebude, ani nemusíte mít pocit že jste hloupá nebo někoho obtěžujete. Lékař je na sjednanou dobu v ordinaci pro vás a vykonává službu za kterou si platíte. Na co ale nezbývá moc času a co nás často zajímá, je obsah těhotenské průkazky. Je nám řečeno, že se po dobu těhotenství stává naší druhou ,,občankou“, ale obsahu často nemusíme tak úplně rozumět. Zde je vysvětlení zkratek, nad kterými si můžete lámat hlavu.
Malá rada na závěr. Některá specializovaná vyšetření a pod. si musíte hlavně pohlídat samy. Někteří lékaři na ně upozorňují, jiní ne a to z jakýchkoliv důvodů. Prvotrimestrální placený screening ( je placený, ale z části ho hradí pojišťovna) se provádí do určitého tt. Záměrně nezmiňuji do kterého, protože se to liší pracoviště od pracoviště. 3D fotografii vašeho drobečka v bříšku můžete podstoupit nejlépe do 25tt a to na specializovaných pracovištích, běžně se u vašeho gynekologa neprovádí a na tuto možnost vás ani nemusí upozorňovat, hlavní je vaše zdraví a zdraví miminka. Pokud si jakýmkoliv způosobem nejste jistá, že izískané informace jsou pravdivé, ověřte si jejich pravdivost z více zdrojů.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..