Padání vlasů po porodu

Vlasy, vlasy, vlasy, nevyplešatím po porodu asi?


Noční můra všech maminek čerstvě po porodu. Jako by nestačilo noční vstávání, zvykání si na nový režim, člověk sotva najde čas na to najíst se, natož řešit: „Proč mi sakra pořád padají vlasy?“ Odpověď je nasnadě a to hned ve druhé větě tohoto článku. Protože dostatečně nespíte, stresujete se (i když příjemně, dítě je přece radost) a váš jídelníček není přizpůsobený vašemu současnému životnímu stylu.  Přidejte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu (obsahují totiž flavonoidy a antioxidanty), ořechy, dýňová semínka a celozrnné cereálie. Důvodem padání vlasů po porodu (ale především po kojení) je kombinace hormonálních, genetických a metabolických vlivů, které lze jen těžko ovlivnit, lepší je však organismus zbytečně nezatěžovat a dostatečně vyživovat.

Kadeřníci doporučují vysoušet vlasy studeným vzduchem, nepřestat česat, aby se pokožka dostatečně prokrvovala. Lepší než hřebeny jsou v tomto období kartáče a to buď celodřevěné, nebo s kančími štětinami. Mně osobně se nejvíce osvědčil kartáč tangle teezer, v současné době se dá pořídit i s rukojetí. Důležité ovšem je pořídit si originál a ne levnější náhražku, která je z jiného materiálu a česací bodlinky má jinak umístěné. Odborníci také doporučují používat šampony pro oslabené vlasy spolu s kondicionérem a nic víc. Masky, spreje a různé jiné vymoženosti si schovejte na později. Vlasy si myjte v záklonu, důkladně proplachujte a kondicionér nenanášejte na vlasové kořínky. Dlouhé vlasy minimálně stahujte gumičkou a moc neutahujte. Pokud si plánujete hřívu propláchnout ve večerních hodinách, najděte v sobě zbytky sil a odhodlání si je také dostatečně vyfénovat. Mokré vlasy se krepatí, zatuchnou, hůře se rozčesávají, způsobí zvýšenou svědivost pokožky a znásobí se tak jejich vypadávání nebo lámání.

Objevila se u vás drobná pleška, značné prořídnutí vlasů nebo nadměrná lámavost? V tomto případě by to chtělo navštívit opravdového vlasového odborníka, který vaši situaci zhodnotí, doporučí konkrétní kroky a nabídne šetrné řešení. Vyšetření, které vám zde doporučuji, se jmenuje TRICHOLOGIE. Provedou vám ji buď na odborném pracovišti, nebo v lepším kadeřnictví. Vstupní vyšetření se pohybuje kolem 500 Kč a trvá desítky minut.

Za úvahu také stojí si porost na čas zkrátit. Nemusíte jít nutně na ježka, jako já před pár lety, ale pokud je někdo odvážnější, a bude to lichotit jeho tvaru obličeje, třeba už se k dlouhým vlasům ani nevrátí.

Někdy problémy vypadávání vlasů nesouvisejí přímo s těhotenstvím, porodem a kojením. Můžete mít nedostatek železa nebo problém se štítnou žlázou. Pokud máte na zmíněná onemocnění podezření, zajděte si k obvodnímu lékaři na odběr krve.

Další možností je dermatolog, který vám odborně vysvětlí jak se o vlasy starat a naváže na vyšetření obvodního lékaře. Nebuďte zaskočené, pokud se vás někdo zeptá na to, kolik vlasů denně vám vypadne. Na dermatologii po vás bude tuto informaci vyžadovat již sestřička, u které se budete do ordinace objednávat. Pokud počet vypadaných vlasů překročí 200, začněte situaci neprodleně řešit.

Všechny snad souhlasíte s tím, že zdravé, husté a pevné vlasy bez lupů jsou ozdobou každé ženy v každém věku, v každé roční době a v každé situaci. Proto se například v náročných, radostných nebo stresových životních situacích uchylujeme ke změně účesu. Muži mají ale nejraději takzvaný „ORÁLNÍ CULÍK“ (v intimní chvíli vám drží vlasy směrem vzhůru).

Žádný stres a minimum problémů přeje Petra


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..