V těchto podzimních dnech se jen málo komu vyhne nachlazení. Pověstná rýma prý trvá maximálně týden a minimálně 7 dní. Pokud se nechcete dopovat preparáty, které nabízí lékárny, máte ještě několik přírodních možností. Ty vás možná nevyléčí, ale pomohou průběh nemoci zmírnit.
Rakytník
Bývá označován jako citroník severu, pro jeho vysoký podíl vitamínu C. Jsou to oranžové bobulky. Z těch se vyrábí sirup nebo čaj na popíjení. Rakytník je možné také naložit do cukru a konzumovat jej v této podobě. Kromě vitamínu C obsahuje vitamíny A, E, F, D, K a celkově povzbuzuje organismus.
Zázvor
Z oddenků zázvoru se připravuje čaj. Stačí jej nakrájet na kolečka a zalít vařící vodou. Poté nechat zázvor pořádně vyluhovat. Čaj bude mít lehce pikantní chuť. Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky.
Med
Med se na nachlazení předepisuje od času našich prapraprababiček, pro svoji schopnost zmírňovat zánět horních cest dýchacích. I když se používá už od pradávna, jeho účinky byly teprve nedávno vědecky prokázány.
Žádné mléčné výroby
Během nachlazení se nedoporučuje užívat mléčné výrobky. Po jejich konzumaci můžete trpět ještě větším zahleněním. Místo mléčných výrobků homeopaté radí raději rýžovou dietu. To znamená jíst hlavně polévku z odvaru z rýže, později i rýži v podobě lehkého rizota.
Citrusové plody
Citrusové plody obsahují hlavně vitamín C. Ten je vhodné doplňovat při nachlazení v rozumné míře. Můžete si dát grep, pomeranč, pomelo nebo třeba mandariky. V dnešní době je výběr veliký.
Ideál
Nejideálnější je tedy kombinace všeho. Zázvorový čaj oslazený medem a dochucený vymačkaným citronem. Dále klidový režim, odpočívat v teple a doplňovat tekutiny.
V případě, že vás skutečně přepadlo nachlazení, nevěště hlavu za týden bude po všem. Snažte se zpomalit, vyležet se a jistě budete brzo ready.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..